SA 8000 SOSYAL SORUMLULUK STANDARDI

SA 8000, Kalite Yönetim Sistemini ve Çevre Yönetim Sistemini örnek alan, performans koşulları kadar prosedür ve sistem koşullarını da önemseyen, yönetim sistemi ile davranış kodunun bileşimi bir standarttır. SA 8000, kurumlarda insan haklarını yönetmek için en yaygın olarak benimsenen global bir standarttır.

SA 8000 ile toplumsal alanda hem örnek bir kuruluş hem hesap verebilir bir yapıya sahip olursunuz. SA 8000 ile işinizi yaparken şeffaf olursunuz buda sizin iyi bir imaj kazanmanıza neden olur. SA 8000 ile mevcut müşterilerinizi korurken iş yapma stretijiniz sayesinde yeni yatırımcılar çekebildiğiniz gibi SA 8000 ile çalışanlarınızın firmanıza bağımlılığını arttırarak daha kaliteli ve yüksek verimde ürün elde edebilirsiniz. En önemlisi ise; firmanız ile dünyada seçkin, insan haklarına saygılı ve toplumsal hakları gözeten bir firma vizyonuna sahip olursunuz.

EVES DANIŞMANLIK, SA 8000 standardının tüm maddelerini işletmede kurmakta, dokümante etmekte ve saha uygulamaları yaparak denetime hazırlamaktadır.