FSSC 22000 GIDA GÜVENLİĞİ YÖNETİM SİSTEMİ

FSSC 22000, tüm gıda zincirinde yer alan gıda üreticilerinin, gıda güvenliği sistemlerinin tetkik edilmesi ve belgelendirilmesinde kullanılan, uluslararası çapta kabul görmüş, ISO temelli bir belgelendirme programıdır. Mevcut TS EN ISO 22000, ISO 22002-1 /PAS 220 standartlarının şartlarını ve bu programa has diğer şartları içerir. GFSI (Global Food Safety Initiative) Direktörler Kurulu tarafından tam olarak tanınmış ve EA (European Cooperation for Accreditation) tarafından da kabul görmüş bir programdır.

FSSC 22000, gıda ve yem tedarik zincirinde her büyüklükte ve yapıda olan kuruluşa uygulanabilir. Buna tüm gıda ve içecek türlerinin imalatçıları, bileşen ve katkı maddesi imalatçıları, ev ve çiftlik hayvanları için yem imalatçıları ve ambalaj imalatçıları dahildir.
FSSC standardı, ayrıca nakliye ve depolama, perakendecilik ve catering hizmetleri veren işletmeleri de kapsayacak şekilde genişletilmiştir.

FSSC 22000 YARARLARI:
• ISO 22000 Standardına göre daha geniş çevrede kabul görmüş olan bu Standard, ISO 22000 belgesine sahip olmayı yeterli görmeyen birçok ülkenin ve büyük perakende kuruluşlarının kapılarını size açacaktır.
• Kuruluşun altyapıdan personel farkındalığına ve ürün özelliklerine kadar sürekli iyileşmesine katkı sağlar.
• Yaptırımlar nedeni ile çeşitli kayıpların yaşanmasını önler.
• Uluslararası kuruluşlarla işbirliğinde uyumu geliştirir.
• Birçoğu ön gereksinim kapsamındaki fiziksel kaynakların ve uygulamaların gıda güvenliğine yönelik etkin yönetilmesini ve uygunluğunu sağlar.
• FSSC 22000 Belgelendirme Programı, gıda güvenliği konusundaki duyarlılığı cevaplamak üzere, dünyada söz sahibi olan ilgili birçok kuruluş ve organizasyonun geniş katılımıyla oluşturulmuştur. GFSI (Global Food Safety Initiative) Direktörler Kurulu tarafından tam olarak tanınmış ve EA (European Cooperation for Accreditation) tarafından da kabul görmüş bir programdır.
• FSSC 22000, eldeki ISO 22000, ISO 22002 serisi/PAS 220 standartlarının şartlarını ve HACCP ilkelerini de içerdiğinden, gıda riskine karşı en kapsamlı yönlendirici ve düzenleyici kaynaktır. basketball jersey wig store wig stores cheap lace front wigs nfl jerseys for sale adidas outlet online best male sex toy custom design sex toys for sale custom jerseys basketball custom baseball jerseys cheap nike air max black human hair wigs custom jersey online custom basketball jersey Bu nedenle, gıda konusunda halen en kabul görmüş standarttır

Sertifikasyon için sürekli uygunluk gerekmektedir.